Sms pôžička – kroky k jej získaniu

sms mobilTelefonovanie je čoraz viac na ústupe, čo sa týka žiadania o pôžičku. V dnešných dňoch sú rozšírené skôr online žiadosti, teda pomocou internetu. Čoraz väčší rozmach zaznamenávame v prípade pôžičky cez sms. Pokúsime sa podrobnejšie opísať tento spôsob žiadosti. Ak by vám nižšie poskytnuté informácie nestačili, skúste sa prekliknúť  na stránku Sms pôžička ihneď cez stránku, ktorá vás oboznámi s podrobnejšími výhodami tohto typu pôžičiek. Taktiež si môžete prečítať viacej o nich na tomto článku Wikipédie. Sú poskytované nebankovými subjektami. Začnime z ostra, a to výhodami.

Jednotlivé plusy

Medzi najmarkantnejšie výhody patrí rýchlosť, jednoduchosť vybavenia, neosobnosť. Telefonovanie a osobné žiadosti sú mnohokrát stresujúce, pre tých, čo o nich žiadajú. Uvažujete nad tým, čo povedať, nasleduje psychická príprava na osobné stretnutie resp. telefonát, kde sa mnohí boja toho, či ich na základe ich jazykovej (ne)schopnosti neodsúdia. Sms pôžička ihneď je absolútne bezstresová. Nikto vás nepotrebuje vidieť, nikto vás nepotrebuje počuť. Ak vás tieto výhody omámili, tak si urobte prieskum jednotlivých poskytovateľov (napr. Smscredits, Trila, Ferratum…). Každý z nich má rozdielne ponuky, na ktoré si tiež nižšie posvietime. Teraz však pokračujme v prvých zmienených charakteristikách, a teda rýchlosť a jednoduchosť vybavenia.

Potrebujete peniaze ihneď?

Ak ste si naštudovali, akí poskytovatelia ponúkajú sms pôžičky (pre inšpiráciu sme vám vyššie menovali tri), následne si preskúmajte ich jednotlivé podmienky, ktoré vám pri rozhodovaní určite pomôžu. Zvážte koľko eur potrebujete, akú dlhú dobu splatnosti potrebujete, ako aj výšku úroku. Po určení víťaza a vylúčení konkurentov nasleduje vypísanie žiadosti. Spôsob žiadosti je u sprostredkovateľov  v princípe rovnaký, a to je zapamätať alebo si zapísať číslo, na ktoré vašu žiadosť odošlete a rovnako aj formu správy, teda čo všetko je potrebné do žiadosti o pôžičku ihneď napísať. Žiadosť odošlite, počkajte na schválenie, ktoré trvá od niekoľko minút, po niekoľko hodín. Peniaze ihneď na účet vám prídu  skoro okamžite. V ojedinelých prípadoch do 72 hodín maximálne.

Klasickej sms žiadosti, v prípade Smscredits, predchádza online registrácia. Či je to pozitívum alebo negatívum zvážte sami, ale eventuálne v ďalšej žiadosti to ušetrí ešte viac vášho drahocenného času. V čom? Pretože, ak sa zaregistrujete na stránke Smscredits online, aplikácia vám vygeneruje klientske číslo, ktoré používate na identifikáciu sa pri nasledujúcej žiadosti. To znamená, že už nemusíte do mobilu po jednom ťukať všetky potrebné údaje (samozrejme okrem sumy a dátumu splatnosti).

Finančný limit a iné obmedzenia

Sms pôžička ihneď je spôsob, ako dostať peniaze skutočne rýchlo, a preto má aj finančné obmedzenie. Logicky teda nemôžete čakať, že nájdete takú, ktorá ponúka 10 000 eur. Rôzni poskytovatelia takýchto pôžičiek môžu ponúkať rozdielne sumy. Povedzme si príklady. Smscredits vám požičia už od 20 eur do 350 eur. Ferratum od 30 eur do 350 eur a Trila ponúka najvyššiu sumu – 500 eur a jej minimum je 50 eur.

Pri týchto pôžičkách sú značne nižšie limity ako pri iných typoch úverovLimit splatnosti

Sms pôžičky ihneď majú menšiu dobu splatnosti, v porovnaní s inými, vyššími alebo bankovými pôžičkami. Čím nižšiu sumu si prostredníctvom úveru ihneď na účet vezmete, tým rýchlejšie budete povinný ju splatiť. U niektorých poskytovateľov je nutné splatiť dlžnú sumu do 5 dní. Môže to byť v prípade, že ste žiadali o peniaze pred výplatou. Faktom je, že sa môžete stretnúť aj s vyšším splatným limitom, a to do 15 alebo 30 dní, čo je však maximum, ale pozor!!! uvádzame všeobecné maximum, pretože nie všetci poskytovatelia umožňujú splatnosť do 30 dní. U týchto naposledy zmienených sa je možné dostať na toto číslo, ak žiadate o predĺženie doby splatnosti.

Predĺžiť dobu splatnosti je možné, ak nestíhate splácať splátky, respektíve nemáte dosť peňazí na to, aby ste vašu sms pôžičku ihneď vrátili do daného termínu. Rovnako nepočítajte s tým, že sa to zaobíde bez poplatku. Táto možnosť je zväčša spoplatnená. U niektorých sprostredkovateľov sms pôžičiek môžete prolongovať / predlžovať až 5 krát a pri prvom prolongu to máte bez poplatku. Aj keď je táto služba v istých prípadoch spoplatnená, neváhajte a kontaktujte poskytovateľa vybraného úveru, pretože predĺžiť splátky sa dá len priamym rozhovorom resp. žiadosťou. Nebudú sa vám predlžovať automaticky. Čo bude automaticky zarátané, je úrok z omeškania, ktorý môže byť oveľa vyšší ako prolongácia o 5 dní, pokiaľ vzniknutú situáciu nebude okamžite riešiť.

Keď sme už načrtli tému spoplatnenia resp. poplatku navyše, nebude od veci spomenúť aj to, aký úrok má taká sms pôžička ihneď. V skratke, vyšší. No opäť je pravdepodobné, že pri prieskume natrafíte na takú ponuku, ktorá vám pri vašej prvej schválenej sms pôžičke úrok odpustí.

Mali ste už niekedy pôžičku (nielen cez textovú správu ale všeobecne)? Tak ste automaticky zapísaný v registri dlžníkov. Mali ste problémy so splácaním? Tak k vášmu menu máte aj negatívny záznam, ktorý vás v prípade žiadosti o pôžičku spomaľuje, ba až vylučuje z okruhu vhodných adeptov. Úver bez registra textovou správou je tu práve pre vás. Nenazerá, či máte záznam alebo či máte problémy s platením. Bez registra je využívaný mnohými sociálnymi skupinami.

Vhodná aj pre nezamestnaných, aj pred výplatou

Poskytovatelia vám dôverujú. Požičajú vám aj v prípade, že ste nezamestnaný alebo pred výplatou. Šancu si zaslúži každý. Ale nepokúšajte ich dôveru, pretože sa vám môžu „vypomstiť“ veľkými pokutami, poprípade vám už pri ďalšej žiadosti ihneď nevyhovejú. Preto žiadajte o sms pôžičky (ale aj pôžičky všeobecne) len vtedy, ak viete, že ich máte z čoho vrátiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *