Detské poistenie

Finančný produkt pre poistenie dieťaťa?Počuli ste o tom, že poistiť môžete už aj vaše neplnoleté deti? Či už nie alebo áno, v tomto článku si bližšie vysvetlíme, čo obnáša detské poistenie. Povieme si aj to, či sa oplatí, či ho nie je lepšie nejako skombinovať a iné užitočné informácie. Poďme na to.

Neistota v domácnosti?

Aj vy permanentne tŕpnete, čo zas vaša ratolesť vyvedie? Prípadne čo si zas privodí? Nič z toho nie je veľmi príjemné, no asi viac by vás mrzelo, kebyže ublíži sebe samému. Krik, plač…nejeden z nás sa s takýmto scenárom stretol. Ale my sa budeme sústrediť na našu tému. Možno si vaše potomstvo spôsobilo niečo, čo je finančne nákladné, vyžaduje si to dlhodobé liečenie a možno aj pobyt v špecializovanom zariadení. Ale odkiaľ vziať peniaze? Obetovať zdravie a radosť vášho dieťaťa alebo investovať do bežných vecí života (ubytovanie, energie, strava…). Tento krok sa zdá možno skreslený, no v živote takéto situácie skutočne nastávajú a nejedna rodina rieši existenčnú otázku práve kvôli nedobrému zdravotnému stavu iného člena rodiny. Tak prečo si nepriplatiť za detstké poistenie mesačne nejakých 10 eur a mať istotu, že poisťovňa vám s takýmito situáciami pomôže, ako potom nárazovo, bez možnosti splácania, zaplatiť aj stovky či tisícky eur!

Ako to funguje?

Vo všeobecnosti máte dve možnosti. Buď vaše malé stvorenie poistíte samostatne, a tým pádom by malo vlastnú zmluvu alebo bude súčasťou dodatku vašej zmluvy. Oba majú skoro rovnaké poistné krytie, samostatne uzatvorená zmluva však zahŕňa aj riziko smrti, no je oveľa drahšia. Do dodatku by sa táto udalosť dala taktiež zakomponovať. Detské poistenie skôr zahŕňa také udalosti, ako je úraz, liečebné náklady, pobyt v nemocnici atď. Konkrétnejšie poistné udalosti sa dozviete priamo v poistnej zmluve. Samozrejme krytie si môžete sami vybrať. Nikto vás nebude nútiť platiť za všetky poistné udalosti, pokiaľ o ne nemáte záujem. A ak áno, tak pravdepodobne niečo nebude v poriadku s osobou, ktorá vás do toho núti.

Pripoistenie je lepšou voľbouVlastná zmluva alebo pripoistenie v rámci zmluvy rodiča?

Za nás je to jednoznačne tá druhá možnosť. V prvom rade je vlastná zmluva oveľa nákladnejšia, ako sme sa už vyššie zmienili a v druhom rade je podstatnejšie zabezpečenie živiteľa rodiny, ktorý ak stratí príjem, nedajbože zomrie, tak dostane do problémov celú rodinu. Detské poistenie je rozhodne veľmi užitočným predvídaným krokom, no lepšie je ho uzatvoriť v rámci zmluvy rodiča.

Dostupnosť

Povedzme si teda, kde by ste detské poistenie mohli nájsť. Tento produkt ponúkajú všetky poisťovacie spoločnosti. Aby ste nemuseli chodiť zvlášť po mnohých pobočkách, chceli by sme vám poradiť internetovú stránku zivotnapoistka.sk, ku ktorej sa dostanete buď zadaním do vášho prehľadávača alebo jednoduchým kliknutím na hore označený tematický výraz. Aby sme nestrácali váš čas zbytočným klikaním na stránku a zistením, že tam nič nie je, hneď vám povieme v čom sa teda líši od tých ostatných. Je to práve porovnanie online.

Porovnajte si dostupné možnosti

Ako sme sa zmienili, na trhu je dosť veľa poisťovacích spoločností a všetky tento produkt poskytujú. Aby sme však ušetrili váš čas, odporučili sme vám vyššie zmienenú stránku, ktorá vám poskytne porovnanie detského poistenia viacerých poisťovacích spoločností rýchlo a zadarmo! Zistíte, že ich je skutočne veľa, ale čo však môže byť rozdielne, je cena. Práve toto porovnanie vám zobrazí cenové ponuky, poistné krytie a všetko, čo potrebujete. Zistíte aj to, ktoré detské poistenie je to najlepšie a najlacnejšie. Predtým, ako si nejakú ponuku vyberiete, nezabudnite si podrobne preštudovať podmienky zmluvy, aby ste potom nemuseli byť sklamaný, ak vás v prípade vyplnenia poistnej udalosti nevyplatia.

Možno by bolo lepšie, aby ste jednotlivé ponuky konzultovali s nejakým odborníkom, ak v tejto sfére nie ste veľmi „doma“. Je to hlavne preto, aby ste sa zbytočne nepripravili o financie, ak nemusíte. Najlepšie pre každého, kto potrebuje konzultáciu, je obrátiť sa na nezávislého odborníka. Jedného takého vám ponúka aj vyššie zmienená stránka. V poisťovníctve sa vyzná, pozná všetky svetlé aj tmavé zákutia jednotlivých poisťovní, čiže jeho bezplatná pomoc sa vám určite bude hodiť.

So sporením?

Počuli ste o tom, že detské poistenie je možné uzatvoriť aj so sporením? Veľmi lákavá možnosť, ale nerobte to. Minimálne nie cez poisťovňu, ktorej hlavnou úlohou je poisťovať a nie sporiť. Dôvodov je hneď viacero. Vkladáte veľa a zhodnotenie je veľmi nízke. Ak by ste sa náhodou rozhodli toto sporenie zrušiť pred oficiálnym koncom, je možné, že z neho nedostanete nič, prípadne malú čiastku, pretože poisťovne si účtujú za tento produkt vysoké poplatky. Tak a teraz si predstavte, koľko by ste do toho vrážali a že by ste nedostali prakticky nič. Slová jednotlivých poradcov sú pekné, ale ich reálne naplnenie je veľmi diskutabilné. Ak chcete nejakú čiastku vidieť, musíte zotrvať až do konca. To vám povie málokto. Náš nezávislý poradca by vám však túto podstatnú informáciu nezamlčal. Ak teda chcete sporiť, lepšie to bude s bankovou inštitúciou.

Detské poistenie je momentálne veľmi rozoberanou témou a viac sa o nej môžete dozvedieť aj tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *